Nasi milusińscy

1. Na początku prosimy Rodziców o odczytanie krótkiego wiersza, a Wy dzieciaki przygotujcie swoje uszy i słuchajcie uważnie.

B. Forma „Przyjaciel”

Marzy Ania o piesku,
o kotku marzy Tomek.
Jurek chce mieć królika,
a świnkę morską Romek.

Każdy chce mieć przyjaciela,
dużego lub małego.
Zajmować się nim ciągle,
przytulić się do niego.

2. Czas na sprawdzenie jak uważnie słuchaliście. Oto kilka pytań do wiersza: – O kim marzy Ania? Kto marzy o kotku? Kto chce mieć królika? O kim marzy Romek?
A teraz mamy kilka pytań już nie na temat wiersza:
- Kto z Was ma jakieś zwierzątko w domu?
- Czy każde zwierzę może mieszkać z nami w domu?

3. Na pewno macie swój pokój lub ulubione miejsce w domu. Zwierzęta domowe też mają swoje ulubione miejsca w domu, w których odpoczywają. Zachęcamy do rozmowy z dziećmi na temat następujących terminów: akwarium, legowisko, klatka, drapak, terrarium. Obejrzyjcie teraz obrazek i powiedzcie, jakie zwierzęta odpoczywają w poszczególnych miejscach.
obrazek 1
4. Świetnie sobie radzicie! Teraz czas na zabawę ruchową „Rybki w akwarium”. Prosimy Rodziców o pomoc. Dzieci kładą się na brzuchu na dywanie.
- na hasło „ryby pływają w akwarium, poruszają ogonami” dzieci opierają się na łokciach, zginają nogi w kolanach i machają nimi;
- na hasło „rybki ruszają płetwami” wyciągają ręce na boki, wykonują ruchy samymi dłońmi poruszając nimi w nadgarstkach.

5. Dzieciaki czy pamiętacie jak w przedszkolu robiliśmy gimnastykę buzi? To teraz właśnie przyszedł czas, żeby rozgrzać trochę nasze buzie. Możecie wziąć lusterka i oglądać jak wspaniale wykonujecie ćwiczenia. Na pewno wiecie jak jedzą kotki. Zapraszam Was na „koci obiad”. Prosimy Rodziców o wspólne wykonywanie określonych czynności
Kotki:
- jedzą – układają dłonie w kształcie miseczki, wysuwają język z buzi, wysuwają język z buzi, wykonują ruchy naśladujące wylizywanie,
- oblizują z zadowoleniem górną wargę, potem dolną, następnie górną i dolną jednocześnie w prawą stronę , potem w lewą,
- po jedzeniu myją ząbki górne językiem, potem dolne,
- okazują zadowolenie – mruczą, uśmiechając się ze zwartymi zębami i ustami rozciągniętymi na boki.

6. Co powiecie na karmienie pieska? Pobawimy się trochę matematyką. Przygotowałyśmy dla Was kolorowankę pieska

więcej na stronie https://miastodzieci.pl/

więcej na stronie //www.kolorowankimalowanki.pl/

Pokolorujcie je i wytnijcie. Następnie przygotujcie spinacze do ubrań, które będą kościami dla naszego pieska. Będziecie przypinać do miski tyle spinaczy ile powie Wam zadanie. Prosimy Rodziców o pomoc w odczytywaniu zadań.
Na początku Zuzia włożyła pieskowi Azorowi do miski 3 kości (dzieci przyczepiają do miski 3 spinacze).
Po chwili wrócił Bartek ze szkoły i dołożył pieskowi 2 kości (dzieci doczepiają dwie kości). Ile kości ma teraz piesek?
Mama szybko biegała po domu i nie zauważyła, że w misce są już kości i dołożyła 2 kości (dzieci doczepiają 2 kości). Ile kości jest teraz w misce?
Tata zobaczył, że pies ma w misce aż 7 kości i szybko zabrał jemu z miski 3 kości (dzieci odczepiają z miski 3 spinacze). Ile kości zostało w misce?
Okazało się, że w domu mieszka jeszcze jeden pies Pimpek. Azor musi podzielić się pozostałymi kościami ze swoim przyjacielem (dzieci odczepiają pozostałe spinacze i dzielą po równo dla dwóch psów). Po ile kości ma każdy pies? Czy jeżeli Zuzia włoży do miski jeszcze jedną kość, pieski będą miały po równo?

7. Bardzo dobrze sobie poradziliście w liczeniu. To teraz trochę odpoczynku. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego programu dla dzieci
więcej na stronie https://vod.tvp.pl/

8. Czy my dobrze pamiętamy, że Wy bardzo lubicie grać w gry planszowe? W takim razie mamy dla Was propozycje. Stworzycie swoje własne gry planszowe. Możecie wykonać na przykład pionki do gry z plasteliny (np. zwierzęta domowe). Narysujcie wspólnie z Rodzicami plansze do gry na dużym brystolu (tyle ile pól chcecie). Pomyślcie jakie zadania mogą znajdować się na planszy i poproście Rodziców o ich zapisanie (mogą to być zadania matematyczne, ćwiczenia gimnastyczne, cofanie się o kilka pól, pójście kilka pól do przodu, utrata kolejki np. na karmienie psa, zagadki o zwierzętach domowych). Kiedy przygotujecie grę, weźcie kostkę do gry i super się bawcie. Pamiętajcie, że nie zawsze się wygrywa

Komentarze zamknięte.