Propozycje zabaw dla 4 latków

Drodzy Rodzice!
Od dzisiaj koniec z nudą i zastanawianiem się, jak wykorzystać czas – mamy dla Państwa propozycje zajęć edukacyjnych, które nie tylko sprawią dzieciom wiele radości, ale też wspomogą ich rozwój.
Pozdrawiamy Was serdecznie i prosimy o przekazanie tych pozdrowień naszym przedszkolakom.

Część pierwsza propozycji  dla dzieci 4-letnich na podstronie Wiosenne porządki

 

Szanowni rodzice/opiekunowie na czas edukacji prowadzonej w warunkach domowych chcielibyśmy zachęcić do:

  • Stworzenia wspólnie z dzieckiem kalendarza pogody, w którym będą mogły codziennie rysować bądź przyklejać obrazki przedstawiające zjawiska atmosferyczne z danego dnia. Wystarczy kartka papieru i pisanie z dziećmi wspólnie dni tygodnia (najlepiej każdy tydzień na osobnej kartce)
  • Pobrania dzienniczka matematycznego, projekt ten stworzyła Pani Zuzanna Jastrzębska – Krajewska; głównym założeniem jest uczenie się przez dzieci matematyki podejmując codzienne, życiowe czynności w domu. (cały opis po pobraniu dzienniczka z www.jastrzebska-krajewska.pl )
  •  „Puzzle” – jeżeli jest taka możliwość zachęcamy do wydrukowania przynajmniej jednego zdjęcia poznanego ptaka i pocięcia go na kawałki, by dzieci mogły pobawić się układając puzzle. Następnie niech podadzą nazwę ptaka, którego ułożyły. Jeśli dziecko poradziło sobie bez problemu, możemy pociąć zdjęcie na mniejsze kawałki (dzieci uwielbiają wyzwania),

Więcej propozycji zabaw dostępne jest w zakładce „Ptasie perypetie”

Komentarze zamknięte.