Propozycje zabaw 6.04-9.04

Witamy wszystkie Wiewióreczki po Świętach. Mamy nadzieję, że miło spędziliście ten czas i wzięliście udział w zaproponowanych przez nas aktywnościach. W tym tygodniu mamy również dla Was garstkę kolejnych propozycji. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

1. Na początek coś co dzieci lubią najbardziej czyli dużo ruchu i zabawy przy muzyce – załączamy link do rozgrzewki https://www.youtube.com/watch?v=n7OIPFcyZRU.

2. „Układamy rytmy”. Do tej zabawy wykorzystamy przygotowane w poprzednim tygodniu kartoniki w kształcie prostokąta, kwadratu, trójkąta i koła. Zadaniem Rodzica jest ułożenie rytmu najpierw dwu -, potem trzy-, a może nawet czteroelementowego. Dzieci z pozostałych kartoników kontynuują rozpoczęty przez Rodzica rytm.

3. „Wyklaszczmy, wystukajmy i wytańczmy rytm”. Do tej zabawy również przydadzą nam się kartoniki. Na początku zabawy należy ustalić jaki gest będzie odpowiadał poszczególnym kartonikom (np. prostokąt – podskok, kwadrat – klaśniecie, trójkąt – tupnięcie, koło – obrót). Następnie zadaniem Rodzica jest ułożenie jakiegoś rytmu z kartoników, a dziecko za pomocą gestów musi ten rytm przestawić. Później może nastąpić zamiana ról i to dziecko może stworzyć rytm dla Rodzica.

4. „Zrób tyle, ile słyszysz” – zabawa ruchowa. Do tej zabawy potrzebny będzie garnek oraz monety. Rodzic wrzuca do garnka kolejno jakąś ilość monet, a zadaniem dziecka jest usłyszeć ile monet wpadło do garnka i wykonać tyle samo razy podane ćwiczenie (np. skłon, przysiad, pajacyk).

5. Jesteśmy jeszcze w atmosferze świątecznej, dlatego kolejna propozycja to „Wielkanocna ściganka”. Zadaniem dziecka z pomocą Rodzica jest wykonanie swojej własnej gry. Do przygotowania gry będą potrzebne: duży karton, mazaki, pionki i kostka do gry. Dzieci rysują trasę, umieszczają na niej symbole związane z Wielkanocą. Każdy symbol na trasie to nagroda lub pułapka – według pomysłu i wspólnych ustaleń. Teraz już przyszedł czas na wspólną grę. Ciekawe kto z Was wygra!

6. Mój własny instrument” – kreatywność dzieci w przedszkolu zaskakuje nas każdego dnia, dlatego zachęcamy do stworzenia przez dzieci własnego instrumentu muzycznego. To od dziecka zależy czy będzie to grzechotka wykonana z butelki, czy bębenek z kubeczka papierowego, a może gitara z pudełka po chusteczkach. Oczywiście z chęcią zobaczymy Wasze wymyślone instrumenty, dlatego zachęcamy do wysłania zdjęć na naszego maila gr.wiewioreczki@gmail.com.

7. „Śmigus – dyngus” – teraz zapraszamy dzieci do wysłuchania piosenki i do nauczenia się jej słów https://www.youtube.com/watch?v=LU6Rw0iS0is. Do zabawy przy piosence przydadzą nam się wykonane przez dzieci instrumenty. Śpiewajcie, tańczcie, grajcie i się dobrze bawcie! :)

Komentarze zamknięte.